Poprvé bez bodů. Junioři po tuhém boji padli s Mountfieldem

Karlovarští junioři ke svému dalšímu duelu vyjeli do Hradce Králové. Po přestřelce v úvodu druhé třetiny bylo skóre vyrovnané. Ve třetí části obral domácí gólman energetiky minimálně o dvě tutovky. Krátce před koncem zápasu si vedení na svou stranu překlopili hradečtí mladíci a už se ho nevzdali. Energetici se tak vrací s prázdnou.
DHL Extraliga juniorů, 3. kolo, čt 31.8.2023, Hradec Králové, ČPP ARÉNA
Mountfield HK
3:2
0:0, 2:2, 1:0
Branky a nahrávky: 25:42 Dommers (Pavelka , Černý; 5/5), 28:03 Fiala (Hora; 5/5), 54:38 M. Beneš (A. Novotný, Havlíček; 5/5) – 26:28 Šlechta (Varvařovský; 5/5), 26:58 Dorot (Postl, M. Váňa; 5/5). Rozhodčí: Battěk, Micka – Maštalíř, Jiruška. Diváci: 75. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
diváci75
Mountfield HK: Mrázek – Černý, Pavič, Hrbek, Havlíček, Pavelka , Bezpalec, Fiala – Mach, A. Novotný, Hora, M. Beneš, M. Novotný, Zámečník, Hrdlička, Aschenbrenner, Matašovský, M. Beneš, Prášek, Dommers.
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Bulka, Dorot, Beran, Postl, Krajčík, Zolnaj, Anton, Kubíček – Adámek, M. Váňa, Šmajda, Varvařovský, Steklý, Zeman, Vojáček, Handl, V. Váňa, Šlechta, Pastor.

Hru sice začali v útočném pásmu hradečtí mladíci, ale o první střelu zápasu se postaral karlovarský obránce Kryštof Bulka. Kotouč však po zákroku domácího gólmana skončil v ochranné síti. O chvilku později neuspěl ani Matyáš Váňa. Kolem páté minuty musel trochu zbystřit Adam Ebenstreit, ale nakonec zůstal bez práce. Zato Vojtěch Mrázek si připsal další zákrok proti akci Davida Varvařovského a Ondřeje Postla. Brankář Energie se rozehřál v sedmé minutě, kdy čelil náporu trojice hráčů Hradce. Závar před jeho brankou nakonec rozpustili rozhodčí kvůli posunuté brance a útočícímu hráči v brankovišti.

Po sérii nepřesných přihrávek hradeckých mladíků to na Adama Ebenstreita zkusili Adam Bezpalec a Ondřej Zámečník, ale nakonec pásmo opustili s prázdnou. V polovině třetiny se dostal do šance Robert Šlechta, ale ani on skóre nezměnil. Střelu jednoho z hradeckých, který si vzal na mušku prázdnou část branky, stopl obránce Energie. I přesto měl však Adam Ebenstreit v následujících minutách docela napilno, neboť se hra otočila a do útočného pásma se karlovarským mladíkům nastěhovali jejich hostitelé. Necelých šest minut před koncem první části zmařil Vojtěch Mrázek sklapnutím betonů šanci René Kubíčkovi.

Na klidné chvíle z úvodu třetiny mohl Adam Ebenstreit v jejím závěru pouze vzpomínat, neboť hráči Mountfieldu nechtěli do šaten odejít s prázdnou. Nejprve to zkoušel Štěpán Černý. Následně se karlovarskému gólmanovi tváří v tvář ocitl Matěj Beneš, tomu ale na poslední chvíli sjel kotouč. Poslední střelu této části si připsal Matyáš Váňa. Jeho pokus však domácí gólman vyrazil betonem.

Čtyři, tak to byl počet gólů, které padly ve druhé části tohoto utkání. Po úvodním buly si hráči Mountfieldu pro sebe zabrali pásmo a několikrát zahrozili. Jejich tlak utnuli energetici přečíslením, ale v jeho závěru sjel Radimovi Handlovi kotouč z hole. Ve dvacáté šesté minutě nejprve střela domácích proletěla kolem karlovarské branky. V čase 25:42 uspěl Valdis Dommers se svou střelou po ledě. Ale už v čase 26:28 bylo díky akci Davida Varvařovského a Roberta Šlechty srovnáno. Po třiceti sekundách Energii vystřelil vedení Ondřej Dorot, který zakončil kombinaci Ondřeje Postla a Matyáše Váni.

Ve dvacáté osmé minutě skončilo utkání pro Matěje Beneše a Filipa Krajčíka, kteří byli za hrubost posláni do šaten. Od vyhlášení trestu neuběhla ani minuta a Petr Fiala srovnal skóre. Následně se Samuel Šmajda a Matyáš Adámek dostali na dostřel hradecké branky, ale kotouč v ní nakonec neskončil. Po sérii nepřesností se ke kotouči dostal Kryštof Bulka, jeho střelu domácí gólman vyrazil a hned potom musel svými betony čelit Matyáši Beranovi. Zákrokem Vojtěcha Mrázka skončila také šance Tobiáše Pastora a Samuela Šmajdy. Do konce druhé třetiny zvládli energetici ubránit i oslabení, nebezpečí v podobě střely Adama Novotného zlikvidoval Adam Ebenstreit máchnutím lapačky.

V úvodu třetí části měl opět napilno karlovarský gólman, na kterého si vyšlápla elitní formace Hradce. V oslabení pálil Samuel Šmajda. Gól mu však Mrázek svou bruslí sebral. V početní výhodě Energie to zkoušel Matyáš Váňa, ale zasahovat musel i Adam Ebenstreit. Po polovině třetiny pálil Tomáš Hora z kruhu a na jeho střelu bude mít gólman energetiků na hrudníku zřejmě chvíli pěknou památku. V čase 54:38 se prosadil Michal Beneš - 3:2. V následné početní výhodě přišel David Varvařovský o tutovku z dorážky díky parádnímu zákroku Vojtěcha Mrázka. K power-play mohl trenér Energie sáhnout až patnáct sekund před koncem a to na srovnání skóre nestačilo.

Lukáš Král (Mountfield HK):

Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který má dobrou formu, individuálně zdatné kvalitní hráče. Chystali jsme se na ně, přesto bych řekl, že soupeř potvrdil svoji kvalitu, které jsme se trošku obávali. Předvedl tady velmi dobrý výkon. My jsme opanovali utkání bojovností, za ní se k nám trošku přiklonilo štěstí a zápas jsme zvládli za tři body. Bodů si strašně vážíme. Možná to bude znít jako klišé, ale věřím, že se k nám přiklonilo štěstíčko za to, jak pracujeme. Měli jsme třeba uhrát tři body s Libercem, kde bych řekl, že jsme byli lepší, bohužel jsme neudělali ani bod, takže odměna za naší práci.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary):

Náš výkon určitě nebyl nějak špatný, ale soupeř využil našich chyb, proměnil gólové šance a tím rozhodl o vítězství. Myslím si, že jsme byli lepší, ale bohužel jsme prohráli.